Kadra trenerska

Jak przystało na Akademię, nasze grono wykładowców składa się z artystów, którzy od wielu lat działają na polskiej scenie, promując i kultywując Kulturę Hip-Hop. Do stałej kadry instruktorskiej zaliczyć należy:

 

Instruktorzy - Taniec:
 

Jan Władoń

 Jan Władoń    

Współzałożyciel grupy SonicDance, członek takich grup jak Gold Street Boyz, Puzzle Crew oraz Warsaw City Dancers. Tańczy od 1993 roku. Najpierw taniec disco, następnie od roku 1995 HipHop będąc jedną z pierwszych osób w Polsce promujących ten styl. Zwycięzca Grand Prix Polski 99, wielokrotny Mistrz Polski w tańcu HipHop związku PZTS, Zajął 3 miejsce w zawodach Real B-Boys Battle Kraśnik. Reprezentował kraj na zawodach oraz pokazach m. in. W Holandii, Hiszpanii, Niemczech, Chorwacji. W roku 2000 zaczął tańczyć Popping, Locking oraz Break Dance, które w mieszance z hiphopem dały mu możliwość eksperymentowania w stylu StreetDance. Artystyczną dusze odkrył podczas wielokrotnych pokazów ulicznych w Amsterdamie, Warszawie oraz innych miastach Polski. Obecnie zajmuje się również rapem.


Łukasz Wielgo Łukasz Wielgo

Współzałożyciel grupy SonicDance, członek grupy Warsaw City Dancers, instruktor, choreograf. Jest jedną z pierwszych osób promujących taniec HipHop w Polsce.  Przygotowywał choreografie do wielu spektaklów teatralnych m.in. Moniuszkowo według scenariusza Ernesta Bryla. Tworzył choreografie do teledysku zespołu DeFrikz, Występował z gwiazdami takimi jak Anna Jurksztowicz, Ewa Kuklińska, Barbara Dziekan… Wielokrotnie prowadził warsztaty taneczne na terenie Polski dla różnego rodzaju organizacji m.in. Organizacji Unijnej. Tańczy od 1992 roku. Najpierw taniec towarzyszki, następnie disco, jazz. Od 1996 roku HipHop. Wielokrotny Mistrz Polski w tańcu HipHop związku PZTS. Reprezentant Polski na festiwalach międzynarodowych m. in. Turcja, Niemcy, Łotwa, Grecja cechuje go doskonałe poczucie przestrzeni, przygotowanie techniczne jak i perfekcyjnie opanowana akrobatyka sportowa.

 


Grzegorz "Greg" Wiśniewski, Filip "Filipe" Langowski, Mateusz "Blady" Langowski

- Ekipa Out Of Norm

 

 

Bboy Filipe, Bboy Greg, Bboy Blady. To członkowie i założyciele ekipy Out Of

 

Norm,która powstała na początku 2006 roku. Na co dzień trenują w

Hip-Hop Akademiioraz robią pokazy na Warszawskiej starówce. Brali udział

w wielu pokazach, współpracowali z wieloma artystami oraz brali udział w wielu

zawodach na terenie naszego kraju. Chłopaki kipią dobrą energią oraz smakiem

płynącym prosto z czystej formy Bboyingu. Jeśli chcecie nauczyć się „breka” to

zapisanie się na ich zajęcia będzie strzałem w dziesiątkę.

 

Imprezy Zaliczone przez Out Of Norm

Warsaw chellange 2007 – 2010

Circle prinz 2007- 2009

Wirująca strefa

Stylowe uderzenie 2010-2011

Bonny & Clyde 2011

Cropp babby G

Polsat "Tylko Taniec"..

Oraz wiele innych...

 

Instruktorzy - Beatbox:


 

Sot        

Autor ponadczasowego seta beatboxowego powstałego na bazie znanego utworu Anny Jantar pojawia się na świecie 19 czerwca 1980 roku w przemysłowym mieście o nietypowej dla Górnego Śląska malowniczej prezencji. W 1996 roku w rodzimej miejscowości, Mikołowie, stawia swoje pierwsze kroki u boku jednej z legend śląskiego beatboxu - BitBaka, inaugurując tym samym serię wspólnych spontanicznych występów. Praktyka czyni mistrza. Po dwóch latach dochodzi do współpracy z Rahimem, a w rezultacie do współtworzenia kultowego albumu Paktofoniki "Kinamatografia", na którym pojawia się wspomniany już kawałek "Popatrz". Umiejętnościami dzieli się podczas wspólnych tras zespołu, m. in. na słynnych festiwalach muzycznych w Opolu, dwukrotnie w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Czechach. W 2006 roku z inicjatywy MiniXa powstaje projekt BzzzT Sound, do którego należą też Sot oraz Bartez. Intencją trzech beatboxerów jest produkowanie utworów muzycznych wyłącznie w oparciu o własne aparaty mowy. Niespełna dwa lata później skład zostaje poszerzony o dwie osoby - Majkela z Koligacji Gie Ka i Eskobara. Trio beatboxowe nie poprzestaje jednak na dwóch wokalach. Do zespołu dołącza wyłoniona z konkursu Emilia, a w 2009 roku powstaje pierwsza EPka Bzzzt Sound System, pt. "Ryjstrumental", która szybko staje się obowiązkowym komponentem większości imprez spod szyldu śląskiej wytwórni MaxFlo. Zaangażowanie w projekt nie przeszkadza mu jednak w wypróbowaniu swoich sił w prestiżowej imprezie WBW, w której zarówno w 2008 jak i w 2011 roku udaje mu się wywalczyć piąte miejsce. Aktualnie plasuje się na ósmym miejscu w rankingu na najlepszego beatboxera w kraju. Entuzjaści śląskiej szkoły hiphopowej mogą podziwiać Sota także podczas koncertów Rahima, któremu akompaniował począwszy od debiutanckiej płyty "Podróże po amplitudzie", przez "Amplifikacje", a skończywszy na "33 Obrotach Mixtape" Nieprzeciętne umiejętności i bezustanne dowodzenie, że nie ma takiego dźwięku, którego nie byłby w stanie odtworzyć bez pomocy instrumentu, stawiają go w pierwszym rzędzie wśród innych wybitnie utalentowanych beatboxerów, zwiastując jeszcze niejedne wysokiej klasy produkcje.TikTak

 

Patryk "TikTak" Matela sztuką human beatbox zainteresował się nie znając jeszcze jej nazwy, działania w tej dziedzinie rozpoczął w 2002 roku. Od tego czasu tworzy ZegarTikTaka.pl, pierwszy i największy w Polsce serwis na ten temat, odwiedziło go ponad 600 tys. osób. TikTak pracował w czasopiśmie Hip-Hop.pl robiąc wywiady z hip-hopowymi sławami, m.in.: Coolio, Afu-Ra, Rahzel czy Killa Kela. Magister anglistyki na UW, absolwent grafiki w WSR.

 

TikTak udziela się na niezliczonych imprezach w Polsce i za granicą, m.in. w Londynie, Edynburgu (UK), Berlinie, Kolonii, Bochum (Niemcy). Od 2004 roku organizuje z Korponaracją oraz europejską organizacją Beatbox Battle Networks oficjalne mistrzostwa beatboxowe – WBW Polish Beatbox Battle, które są największym beatboxowym wydarzeniem roku w Polsce.

 

Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych (m.in. "Teleexpress", "Kuźnia Talentów, "Kawa czy herbata" TVP, "Czułe Dranie" TV4, Trójka, Radio Bis, Radiostacja, Radio Kampus) oraz światowych zjazdów beatboxowych, ostatnio w Berlinie i Londynie. Prowadzi warsztaty beatboxu, kilkukrotnie był jurorem zawodów beatboxowych, organizuje imprezy beatboxowe, m.in. w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą" i "Planie B". Beatboxer w hip-hopowych projektach teatralnych: "12 Ławek" Jarosława Stańka oraz białostockim "Morosophus" oraz filmie "Jeszcze nie wieczór" Jacka Bławuta. Grał z awangardowym Bauaganem Mistrzów, m.in. w klubie Pruderia, na festiwalu WUJek, ma swój udział na płycie "Plac Zabaw" wydanej w 2008 r. Autor pierwszej w Polsce książki "Human Beatbox - Osobisty Instrument". Współpracował z wytwórnią Wielkie Joł oraz wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Członek charytatywnego Stowarzyszenia "Spoko Dzieciak". Podczas festiwali Turning Sounds 4 i 5 grał z eksperymentalnymi wokalistami Philem Mintonem, Sainkho Namtchylak i Didim Bruckmayrem. We wrześniu 2008 wykonał na prestiżowej "Warszawskiej Jesieni" utwory polskich i zagranicznych kompozytorów z kwartetem "Kwartludium". Koncert powtórzono w 2009 w Filharmonii Łódzkiej.

 

Obecnie TikTak pracuje nad projektem "Zooplan" z klarnecistą Michałem Górczyńskim, prowadzi też cykliczne warsztaty beatboxowe w Warszawie. Improwizuje w wielu gatunkach muzycznych, od hip-hopu, drum’n’bass i reggae, do jazzu oraz muzyki współczesnej.pejot2Pejot

Mistrz Polski 2009. Najlepszy beatboxer nowego pokolenia w Polsce, a także Pierwszy wykwalifikowany nauczyciel beatboxowy spod szyldu Polish Beatbox Association. Naukę beatboxu rozpoczął 7 lat temu. Na scenie zadebiutował w 2005 roku. Od tego czasu nieustannie rozwija swoje umiejętności. Wspólnie z Fet Artem założył zespół pod nazwą Projekt Hałas, z którego po pięciu latach współpracy odszedł. Specjalizuje się w stylach takich jak dubstep, rap, dnb, jungle, reggae oraz funk. Udzielając się na scenie od strony bitewnej zajął wysokie miejsca na jednych z najważniejszych bitew w polsce. Na swoim koncie ma m.in.: Dwukrotnie I miejsce na Bruk Beatbox Battle 2007 2008 I miejsce podczas Mazury Hip Hop Festiwal Giżycko Beatbox Battle 2009  II miejsce podczas Polish Beatbox Battle 2008 oraz I miejsce na Polish Beatbox Battle 2009.


 

 Bobby & Maniek                                                                                                                                       Bobby & Maniek

Dwóch beatbox’erów Bobby&Maniek, których zajawka pochłonęła w 2009 roku i trwa do dziś. Rozpoczęli swoją przygodę z Beatbox’em w Hip-Hop Akademii, dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu prowadzeni przez Pejota opanowali podstawy i wytworzyli swój własny styl. Biorą udział we wszystkich akcjach Hip-Hop Akademii, startują na zawodach. Cechuje ich wyjątkowe poczucie humoru oraz pogodne usposobienie. Z nimi nie można się nudzić! Bobby i Maniek są jak Starsky i Hutch na ścieżce Beatbox’u. Oczekujemy od nich wiele i jesteśmy przekonani, że w niedalekiej przyszłości jeszcze dużo o nich usłyszycie.

 

Imprezy:

WBW 2010 – 2011

Bitwa o złoty mocher 2012 (Bobby 2 miejsce)

Bruk Beatbox Battle 2011 (Bobby 5 miejsce)

Flow Battle 2011 (Bobby 5 miejsce)

AKG Beatbox battle (Bobby 2 miejsce)

Liczne wyjazdy oraz występy z ekipą Hip-Hop Akademii

 

 

Wykładowcy - Kultura:


Kamil "Jakuza" JaczyńskaKamil "Jakuza" Jaczyński

Z wykształcenia politolog, z wyboru dziennikarz i aktywista Hip-Hop’owy. Specjalista do spraw public relations i marketingu muzycznego. Z kulturą Hip-Hop związany jest niemalże od początku jej zaistnienia w Polsce. Aktywnie działa już od ok. 10 lat animując kulturę Hip-Hopową na wielu przeróżnych płaszczyznach. Swoje artykuły publikował między innymi w: Ślizgu, Dosdedos, Bleku i magazynie studenckim Dlaczego. Redaktor portalu HIP-HOP.PL – największego obecnie serwisu o tej tematyce w Polsce, sędzia ogólnopolskich bitew w stylu wolnym – WBW i jeden z założycieli Polskiej Federacji Stylu Wolnego - PFSW. Ponadto ma na swoim koncie pracę w takich potentatach branży reklamowej jak CR-Media, Adnet oraz Sabela Media Polska. Obecnie w wytwórni muzycznej Wielkie Joł odpowiedzialny jest za Public & Media Relations, koordynację i nadzór działań medialnych, wydawniczych projektów muzycznych i wizualnych. Jest również wykładowcą teorii kultury Hip-Hopowej w Hip-Hop Akademii, powołanej do życia przez Wytwórnię Wielkie Joł oraz formację taneczną SonicDance.Instruktorzy - DJ'ing:


DJ SygnałDj Sygnał

Gra na imprezach całego kraju od 3 lat. Z Hip-Hop Akademią związany od września 2008. Od października grał na WANTED- bitwach tanecznych oraz prowadził warsztaty dj-skie na Warsztatach "BACK TO SCHOOL". Gra na co dzień w ekipie dj-skiej "Beatpunchers". Prowadził Akademickie Mistrzostwa Europy w Frisbee "SANDSLASH". Grał koncerty z wieloma raperami ze sceny krajowej jak i zagranicznej. Podczas imprez prowadzonych przez Niego zauważycie dużą ilość funku oraz oldschool'owego hip hopu. Na imprezach często towarzyszą mu muzycy którzy, dogrywają muzyke na żywo.

 

 

 

 

Prowadzący - Freestyle:

 

Wujek Samo Zło

 

Instruktorzy współpracujący z Hip-Hop Akademią: 

Karolina CiechanowskaKarolina Ciechanowska

 

Karolina tańczy od 1997 roku. Do grupy SonicDance dołączyła w 2001 roku. Od samego początku brała udział wraz z grupą w występach oraz pokazach na terenie całego kraju i za granicą. Jest bardzo ambitną osobą, co spowodowało, że postanowiła zostać trenerem tańca. Był to strzał w dziesiątkę. Karolina jest niezwykle dynamiczną i pomysłową osobą, co powoduje, że jej treningi są niepowtarzalnym doświadczeniem. Jej styl charakteryzuje się jazzową płynnością z szalonymi akcentami stylu Funky. Karolina prowadzi treningi w Hip-Hop Akademii od 2008 roku.Bartazz

Bartosz "BBoy Bartazz" Biernacki

Swoją przygodę z B-boyingiem (break dance) i poppingiem (electric boogie) zaczął na przełomie 1994/95 r. w Kielcach - mieście z którego pochodzi. Jednak szybko wybrał break dance, który stał się jego wielką pasją i któremu poświęcił lata intensywnego treningu. W ciągu tego czasu wziął udział w większości imprez na terenie naszego kraju jak i za granicą wchodząc w skład najlepszych polskich ekip.
 

Łukasz "BBoy Zajcew" Zarębski

Zajcew

Karierę taneczną zaczynał pod koniec 1999 roku w Gdańsku. Był członkiem takich ekip jak:ABC Crew,Cassel Salop,Funk Rock Ass. Obecnie reprezentuje warszawska grupę RockaFellaz Crew.Man na koncie liczne osiągnięcia:
-rola w spektaklu muzycznym "12 Ławek" choreografii Jarosława Stańka wystawianym na deskach Teatru Muzycznego
w Gdyni im.Danuty Baduszkowej
-2 miejsce na BOTY Polska / Konin 2005
-2 miejsce na BOTY NEE / Szczecin 2005
-1 miejsce na Monument Session / Lublin 2005
-1 miejsce na Warsaw Chellange / Warszawa 2005

Sedziował zawody takie jak:
- Up Rock Battle / Konin 2005
- Battle 3vs3 / Warszawa 2005
- Battle 4 Kijev / Kijów 2006
- Saturday Break Feaver / Warszawa 2008
- Check It Out / Gdańsk 2008
- Battle 4 Kharkov / Kharkov 2008
- Battle 3vs3 / Kijów 2008

Obecnie współpracuje z fundacja Pogranicze "Muzyka Miejsca" z Sejn,w których prowadzi warsztaty tańca break dance. Cały czas jest aktywnym tancerzem na polskiej scenie,bierze udział w zawodach,warsztatach,pokazach.

 

 

DJ MacuMichał "DJ Macu" Makowski

Od ponad 5 lat regularnie gra w najlepszych klubach na terenie całego kraju. Jego gorące i dynamiczne sety będące perfekcyjnie dobraną mieszanką dobrego Hip-Hopu i R’n’B, zapewnią rewelacyjną oprawę muzyczną niemalże każdej imprezy. Oprócz działalności klubowej jest członkiem hardkorowej formacji Nonconcreto, z którą wydał płytę. Ponadto jest właścicielem firmy Pro-Performance, zajmującej się sprzętem muzycznym. Od ponad roku współpracuje z zespołem Mosqitoo i gra koncerty z Bezelami (Tede, Kołcz, Kiełbasa). Niedawno wraz z Tede stworzył pierwszy mixtape PLNY zatytułowany "Wypijmy za blendy".